ACV troeft Excelsior'31 opnieuw in blessuretijd af
Het leek een kopie van de heenwedstrijd. Ver in blessuretijd tekende ACV voor de winnende treffer. Was het in Rijssen al nauwelijks verdiend te noemen, de manier waarop Excelsior’31 in Assen onderuit ging was net zo onverdiend maar enige zelfkritiek is wel op zijn plaats. Want ondanks de vele kansen wisten de Rood-Witten het net niet te vinden en kregen ze dus uiteindelijk het deksel op de neus.
In het begin van de eerste helft ging de strijd nog gelijk op. Over en weer waren er kansjes maar na ruim een kwartier pakte Excelsior’31 het initiatief om het uiteindelijk de hele wedstrijd niet meer weg te geven. Kansen kwamen er ook, de mooiste waren voor Erwin Looms maar op dit moment heeft hij niet de vorm om ze te verzilveren. Tot twee keer toe kwam hij vrij voor doelman van Klinken maar zijn eerste inzet ging naast het doel terwijl de tweede recht in de handen van de doelman verdween.
De tweede helft veranderde het spelbeeld nauwelijks. Excelsior’31 had het initiatief en ACV loerde op het ene kansje, dat misschien komen zou. In de 55e minuut hadden de Assenaren met deze tactiek bijna succes. Een volledig mislukte voorzet van Ruud Jalving viel over iedereen via de binnenkant van de paal in de handen van Vicente F. Hesselink.
Het zou wat ACV betreft voorlopig het laatste wapenfeit zijn. Excelsior’31 viel aan maar miste het nodige geluk om op voorsprong te komen. Zo werd een inzet van Hans Baan op het laatst gestopt door Ronald van Klinken en zag hij even later een afstandschot op de vuisten van diezelfde doelman uiteen spatten. Ook een omhaal van Erwin Looms had meer verdiend, maar verdween net naast de verkeerde kant van de paal. De volledig onzichtbare Hubert Dijk werd vervangen door Gerwin Immink maar veel meer effect dan een gebaar naar Dijk toe had deze wissel niet
In de slotfase zette ACV wat meer druk naar voren. In de kaart gespeeld door Excelsior’31 dat heel gemakkelijk enkele vrije trappen weggaf. In de 88e minuut was Rolf de Boer al dicht bij een treffer maar schoot hij tegen Vicente F. Hesselink op. Ruim in blessuretijd viel alsnog het doek voor Excelsior’31. Richard Berends schoot vanaf 20 meter een vrije trap via de handen van de Rijssense doelman binnen 1-0. Hiermee kreeg ACV gezien het vertoonde spel te veel en Excelsior’31 te weinig.
Gele kaarten:
Roan Hamminga en Ricard Berends (ACV), Hubert Dijk en Martijn Beltman (Excelsior’31)
Opstelling ACV:
Doel: Ronald van Klinken
Achter: Germain Beck, Martijn Groenewold, Roan Hamminga, Danny van Dijk
Midden: Ricard Berends, Ype Hansma, Arie Rozema (Stefan van de Capelle), Rolf de Boer
Voor: Martin Bloem (Erwin van Wijk), Ruud Jalving
Opstelling Excelsior’31:
Doel: Vicente F. Hesselink
Achter: Arno Luby, Peter Scheppink, Erwin Leurink, John van Pijkeren
Midden: Martijn Beltman, Hans Baan, Amanuel Isa
Voor: Maarten Dangremond, Erwin Looms, Hubert Dijk (Gerwin Immink)