⚽ Maak kans op mooie prijzen en draag tegelijk bij aan onze club ⚽ Maak kans op mooie prijzen en draag tegelijk bij aan onze club ⚽ Maak kans op mooie prijzen en draag tegelijk bij aan onze club ⚽ Maak kans op mooie prijzen en draag tegelijk bij aan onze club ⚽ Maak kans op mooie prijzen en draag tegelijk bij aan onze club

Excelsior'31 sleept zege uit het vuur bij Hoogeveen (0-1)

Excelsior'31 sleept zege uit het vuur bij Hoogeveen (0-1)

* Samenvatting Excelsior'31 TV



* Reactie Jasper Veltkamp



* Reactie Kevin Reimink



* Reactie Michel Steggink



* Verslag van Martin Klaassen

Voor de zaterdagavondwedstrijd in Hoogeveen kon Excelsior’31-trainer Michel Steggink de startende elf het veld insturen. Op de bank zaten: Lars Groenendijk (k), Lucas van Beek, Kaan Aygun, Jip de Vries, Jop Scharpfenecker, Emilio Solino Overmars en Jasper Veltkamp.

Na amper 28 seconden spelen had de wedstrijd een nieuw startpunt kunnen krijgen. Hoogeveen-rechtsback Marshelon Pourier speelde de bal nonchalant terug richting Bjorn Klaassens. De international van Bonaire had geen rekening gehouden met de alerte Simon Seppenwoolde.

De Excelsior’31-spits zat ertussen en schoot richting de verre hoek. De kans op een vroeg doelpunt ging verloren; de bal hobbelde naast.

De thuisploeg had in het begin het balbezit en werd hoog op het veld door Excelsior’31 opgevangen. Bij balveroveringen ging het soms snel. In de 12e minuut kwam Mika Lansink door aan de rechterkant. Hij wurmde zich richting het doel en kon de een-twee met Simon Seppenwoolde maken. Zijn schot was tussen de palen, maar te slap om Hoogeveen-doelman Van der Lei te testen.

Die test kwam er ook in de 18e minuut niet. Van der Lei moest zich weliswaar strekken na een schot van Niels Leemhuis, maar kon de bal eenvoudig klemmen. Opnieuw een bal tussen de palen, maar ook uit een afgeslagen corner kon Excelsior’31 niet profiteren.

In de 23e minuut kwam Excelsior’31 bijzonder goed weg. Een hoekschop belandde na een stuit bij aanvoerder Levon van Dijk. De centrale verdediger kreeg zijn schoen in het vijfmetergebied niet goed tegen de bal en miste het doel op een haar na.

Beide ploegen deden niet voor elkaar onder. Wel was duidelijk dat Excelsior’31 meer kansen creëerde. In de 28e minuut trok de bedrijvige Damon van Hoften vanaf de rechterkant naar binnen. Hij probeerde het met zijn linkervoet in de korte hoek. Wederom een bal tussen de palen, maar een eenvoudige prooi voor Van der Lei.

In de eerste helft werd er niet meer gescoord. Stijn Beverdam deed nog een poging met een kopbal uit een voorzet van Mika Lansink (40e minuut), en Damon van Hoften bekroonde zijn individuele actie niet met een schuiver tussen de palen (48e minuut).

Zonder de geblesseerd uitgevallen Wessel Hofste begon Excelsior’31 goed aan de tweede helft. Stijn Beverdam passeerde in de 46e minuut zijn man en gaf een strakke voorzet. Simon Seppenwoolde kon er bij de eerste paal echter niets moois van maken; Bjorn Klaassens hinderde hem afdoende.

Rond de 55e minuut nam Hoogeveen het initiatief over. Van een timide aanpak was steeds minder sprake. De ploeg van Bjorn Zwikker gooide er een schepje bovenop en Excelsior’31 had het daar lastig mee. In de 59e minuut besloot Tom Heerkes een aanval met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied. Excelsior’31-doelman Kevin Reimink dook naar de hoek en had de bal klemvast.

Dat het gevaar bij Hoogeveen vaak over de rechterkant kwam, was geen verrassing. Routinier en HHC Hardenberg-clubicoon Gersom Klok (34) werd veelvuldig gezocht. Zijn voorzetten zorgden voor hachelijke momenten in het Excelsior’31-strafschopgebied. In de 73e minuut ging een voorzet van hem aan collega’s Sander Egbers en Tom Heerkes voorbij.

Zijn broer Menno Heerkes (beiden zoons van Gert Heerkes) was in de 74e minuut dichter bij een treffer. Van grote afstand nam hij de bal uit de stuit op de pantoffel. De bal eindigde buiten bereik van Kevin Reimink op de bovenkant van de lat.

Excelsior’31 kreeg meer benauwde momenten te verwerken. In de 76e minuut ging een voorzet van Gersom Klok rakelings langs de ingevallen targetman Lars Miedema.

Hoogeveen drong verder aan en voelde dat het moment om de voorsprong te pakken daar was. Een knappe aanval over veel schijven eindigde links bij Tom Heerkes. Hij ging schuin op het doel af en probeerde het in de korte hoek. Reimink zat er goed bij.

Het gevaar was nog niet geweken: de bal kwam voor de voeten van Lars Miedema. Hij kapte Niels Leemhuis knap uit en hoefde alleen Reimink nog te passeren. Maar ook hem kreeg hij niet op de knieën; Reimink keerde de bal en bewees opnieuw in topvorm te zijn.

In deze fase zou Excelsior’31 voor een punt direct hebben getekend. Drie punten leken ver buiten bereik. Toch zette een foutje bij Hoogeveen het duel volledig op zijn kop. Na een diepe bal van Emilio Solino Overmars op Jasper Veltkamp kwam Bjorn Klaassens ertussen. De Hoogeveen-back koos voor de optie terug, maar gaf de bal te weinig vaart mee.

Jasper Veltkamp rook zijn kans. Met de bal aan de voet en zijn ogen op het doel gericht bleef hij uiterst geconcentreerd. Hij schoof de bal langs Van der Lei in het doel: 87e minuut, 0-1 voor Excelsior’31.

Hoogeveen gaf niet op. In de 90e minuut was het wederom Gersom Klok die de bal het strafschopgebied in krulde. Lars Miedema kopte richting de verre bovenhoek, maar de uitgestrekte arm van Reimink hield de bal uit het net. Het bleek het laatste wapenfeit van Hoogeveen te zijn. Excelsior’31 ging er met de volledige buit vandoor en mocht daarover niet klagen.

Aanstaande dinsdag speelt Excelsior’31 in Emmen, in de eerste kwalificatieronde van de Eurojackpot KNVB Beker tegen eersteklasser DZOH. De wedstrijd op Sportpark Zwanenveld begint om 20:00 uur.

Zaterdag 6 september hervat Excelsior’31 de competitie met een thuiswedstrijd tegen DVS’33. Dit duel op Sportpark De Koerbelt begint om 14:30 uur.

Hoogeveen - Excelsior’31 0-1 (0-0)

Doelpuntenmaker:
87. Jasper Veltkamp 0-1

Arbitrage:
Scheidsrechter: Bjorn Kuiper
Assistent-scheidsrechters: Kamal El Hajjaji & Sander Woering

Gele kaarten:
Alex de Jong ’29, Stijn Beverdam ’81 (Excelsior’31), Sander Egbers ‘39 (Hoogeveen)

Opstellingen:
Hoogeveen: Stefan van der Lei, Bjorn Klaassens, Marshelon Pourier (46. Menno Heerkes), Levon van Dijk, Tom Heerkes, Giorgio Beltau (90+1 Siemen Krikke), Jim Veltmaat, Matias Jones Mourigan (80. Quinten Anakotta), Joey Roufs (84. Lars Miedema), Sander Egbers, Gersom Klok

Excelsior’31: Kevin Reimink, Stijn Beverdam (90+1. Kaan Aygun), Jesse Keur, Alex de Jong, Mika Lansink (75. Jasper Veltkamp), Wessel Hofste (46. Emilio Solino Overmars), Niels Leemhuis, Coplan Soumaoro, Damon van Hoften, Simon Seppenwoolde (75. Jip de Vries), Kevin Peppels (90+1 Lucas van Beek)

FOTO'S: ALBERT TEN HOVE
 

Kalender icoon Sunday 31 August 2025 13:18 / Het eerste

Gerelateerd nieuws

Ontdek de nieuwbouw van Excelsior31

Met passie gebouwd door: Bandwerk merkenbouwers