* Samenvatting Excelsior'31 TV
* Reactie Vincent Schmidt
* Reactie Kelvin Veensma
* Verslag van Martin Klaassen
Onder leiding van interim-trainer Kelvin Veensma, die samen met Lourens Smids en Mart Nieuwenhuis de honneurs waarneemt na het vertrek van Michel Steggink, heeft Excelsior’31 nog drie wedstrijden om uit de gevarenzone te komen. Bij de eerste kans op drie punten, uit tegen directe concurrent TEC uit Tiel, konden de Rijssenaren niet beschikken over de geschorste Jesse Keur. Alex de Jong keerde terug van een schorsing. Op de bank zaten: Maurice van de Maat (k), Nick Paalman, Kaan Aygün, Milan Borkent, Jasper Veltkamp, Damon van Hoften en Simon Seppenwoolde.
Het was vanaf het eerste fluitsignaal van Steve Janssen duidelijk dat er veel op het spel stond. Beide ploegen staan er niet goed voor op de ranglijst en hebben hetzelfde doel: ontsnappen aan een promotie-/degradatieplek.
Excelsior’31 begon na een bewogen week, met het vertrek van Michel Steggink en de vrije week die daarop volgde, fris aan de wedstrijd. Er werd goed geduelleerd en de thuisploeg kreeg weinig speelruimte.
Tot grote kansen kwamen beide ploegen in de eerste 28 minuten niet. De kans die Stijn Beverdam op aangeven van Kevin Peppels kreeg, was best een mooie. Voor een doeltreffende poging liet hij de bal een keer te veel stuiteren voordat hij hem op zijn slof nam. De hoek was lastig en zijn schot ging langs het TEC-doel.
Het bal leek daarmee geopend. Het tweede noemenswaardige moment van de wedstrijd was ook voor Excelsior’31. Een voorzet van Vince van den Anker kwam uit bij Vincent Schmidt.
De routinier, die weer op zijn vertrouwde plek als linksback stond, gleed naar de bal en zorgde ervoor dat TEC-doelman Job Schuurman in actie moest komen. De doelman kon de bal klemvast pakken.
TEC, dat vaak direct de diepte zocht, liet zich rond de 40e minuut voor het eerst echt zien. Zowel vanaf links als rechts werd Excelsior’31 bestookt met voorzetten. De Rijssense achterhoede was hier niet van onder de indruk en damde het gevaar in.
De start van de tweede helft was voor Excelsior’31, dat met vertrouwen uit de kleedkamer kwam.
Omar Boulamhayan kon in de 48e minuut opgelucht ademhalen toen bleek dat zijn balverlies dicht bij het eigen doel niet fataal werd. Via Vince van den Anker kwam de bal voor de voeten van Kevin Peppels. Hij wist de bal er van dichtbij niet in te frommelen.
Excelsior’31 ging door en beloonde zichzelf. Aanvoerder Niels Leemhuis zag Kevin Peppels de diepte in lopen en bediende hem op maat. De Enternaar nam de bal met het hoofd mee, schudde Bram van Tiem van zich af en chipte de bal koelbloedig over Job Schuurman: 0-1.
Lang kon Excelsior’31 niet van de voorsprong genieten. TEC kwam in de 60e minuut alweer langszij. Een voorzet van Rick Wouters vanaf de linkerkant werd vlak voor de neus van Kevin Reimink binnengekopt door Jonathan Vergara Berrio: 1-1.
Wouters dacht in de 63e minuut: ik probeer het nog een keer op dezelfde manier. Dit keer kwam de bal uit bij Tulughan Türkmen. Zijn inzet ging voorlangs.
Daarna was het in de 73e minuut weer aan Excelsior’31. Na een alert moment, met een snelle ingooi en dito voorzet van Kevin Peppels, kwam de bal voor de voeten van Stan ter Haar.
De middenvelder moest in een split second de bal voorbij de TEC-doelman het doel in schuiven. De bal eindigde niet in het net. Stan ter Haar hing een kort moment verslagen in de touwen.
Vince van den Anker volgde deze kans in de 76e minuut op, maar zag een uit zijn doel gesnelde Job Schuurman ingrijpen. Uit de hoekschop die volgde kwam de bal uit bij Kevin Peppels. Hij zocht de lange hoek, maar zag de bal stijlvol gekeerd worden door Schuurman.
De belegering van het doel ging door. Excelsior’31 wilde de wedstrijd naar zich toetrekken. In de 77e minuut baalde Lukas van Beek van zichzelf. Hij kreeg de bal uit een corner, door Kevin Peppels voor zijn voeten gekopt, maar schoot van dichtbij huizenhoog over. Een grote kans ging verloren.
De blonde verdediger kreeg in de 79e minuut nog een kans met het hoofd. Zijn kopbal was goed, maar miste net de juiste richting.
In de laatste tien minuten leek bij Excelsior’31 de koek op. TEC nam het voortouw en werd via invaller Raphael Nartey drie keer gevaarlijk vanaf de linkerkant. Excelsior’31 voorkwam verder onheil.
Bo van Essen, die ook een paar minuten mocht invallen, had zichzelf nog tot matchwinner kunnen kronen. De voeten van Kevin Reimink voorkwamen dat. Excelsior’31 moest zich neerleggen bij een remise. Dat was na de gemiste kansen geen eenvoudige opgave.
De uitslagen op de andere velden waren niet gunstig voor Excelsior’31. Urk (17e, directe degradatie) greep een laatste strohalm door met 2-1 van ADO’20 te winnen en komt op 30 punten, Excelsior’31 heeft 34 punten (16e, promotie/degradatie), TEC heeft 36 punten (promotie/degradatie), Huizen won met 1-4 bij DOVO, heeft 37 punten (14e, veilige positie) en Hercules won met 0-2 bij Sportlust en heeft 40 punten (veilige positie).
Aanstaande zaterdag 16 mei speelt Excelsior’31 een thuiswedstrijd tegen Staphorst. De promovendus draait een uitstekend seizoen en staat 6e. Excelsior’31 sluit de reguliere competitie af op Urk. De wedstrijd tegen Staphorst, op Sportpark De Koerbelt, begint om 15:30 uur. Alle duels in de Derde Divisie beginnen die middag gelijktijdig!