Cement tussen de stenen

Cement tussen de stenen

Klik op de link van www.sportze.nl voor een samenvatting van RTV Oost (je dient wel te beschikken over Windows Mediaplayer). Onder 'nieuws' nog véél meer verslagen en foto's (van Marinus Wieten

uitslagen en stand in de Hoofdklasse C
  

Amanuel Isa wordt voor tweede achter elkaar kampioen met Excelsior’31
bron: TC Tubantia, 
Engelbert Heideman

Hij gelooft in God en hij gelooft in het succes van Excelsior’31. Amanuel Isa weet het deze zaterdagmiddag na de 2-1 overwinning op de naaste belager Be Quick’28 zeker: ‘Wij worden kampioen’. De zwoeger op het middenveld, nauwelijks twee turven groot, is bij Excelsior’31 het cement tussen de stenen.

Is hij het veld opgekomen, doet hij zijn gebed. ‘Dan bid ik het 'Onze Vader in de hemel’. En dan natuurlijk in mijn eigen taal.’ In de middencirkel aangekomen slaat Amanuel Isa steevast een kruis. God steunt hem, weet hij. Het geloof is hem heilig. Elke zondag brengt hij een bezoek aan de kerk, als overtuigd syrisch orthodox. ‘Ik vraag voor elke wedstrijd de steun van God. Hij helpt mij’. En dus durft hij ook best voorspellingen te doen. Zoals in de winterstop al, toen hem werd gevraagd waar Excelsior’31 gaat eindigen. ‘Toen heb ik al gezegd dat we kampioen zouden worden, net als vorig seizoen.’ Dat was zijn eerste seizoen bij de hoofdmacht.

Amanuel Isa speelde toen weinig, bracht de meeste tijd door op de bank. De laatste negen a tien wedstrijden achter is hij een vaste waarde. ‘Hij doet het voortreffelijk’, aldus zijn trainer Henry Golstein. ‘Speelt altijd voor een 7, vaak hoger’. Balafpakker is hij, in dienst van Excelsior’31. Jagen op de bal en hem zo snel mogelijk inleveren bij mannen die er meer mee kunnen doen dan hijzelf. ‘Zelf wil ik ook graag mee in de aanval, maar spelers als Brugge en Hoekstra zijn daar nu eenmaal veel beter in. Het is toch allang mooi dat ik tussen zulke goeie goede spelers mee mag doen?’ 

Het is de valse bescheidenheid die hem in het veld vreemd is. Eenmaal binnen de lijnen gaat de knop om en komt er een opvallende gelijkenis bovendrijven met voormalig Heracles-speler Marco Waslander. Zwoegen, zwoegen en nog eens zwoegen. Zo ook deze zaterdagmiddag op sportpark De Vrolijkheid. Isa (20), sinds de C-junioren verdedigt de geboren Zeeuw de kleuren van Excelsior’31, staat zijn mannetje in de topper die het predikaat topper overigens niet verdiend. Pas na rust komt het duel echt los en het is niet Be Quick’28, dat de eerste helft een paar goede kansen mist, maar Excelsior’31 dat de ban breekt. Erwin Looms’ kopbal wordt van de lijn gehaald, in de rebound staat Jarno Beltman op de juiste plek om de bal achter doelman Luuk Drost te tikken.

Ruim een kwartier houdt Excelsior’31 de voorsprong vast, het is Edwin Starke die een vrije trap via de Rijssense muur achter de geslagen doelman Vicente Fernandez Hesselink schiet. Lang kan de thuisploeg niet van de 1-1 genieten, want vier minuten later zet Bert Montizaan Excelsior’31 met zijn zwakke linkerbeen op 1-2. En dus schudt De Vrolijkheid op zijn grondvesten. De Rijssense supporters, in groten getale aanwezig, lopen alvast de polonaise. Inclusief Isa, die nu helemaal zeker weet dat hij gelijk krijgt. ‘Wij worden kampioen, geven het nú niet meer uit handen.’ De voorsprong is immers zes punten, met nog drie duels te gaan. En de komende twee weken speelt Excelsior’31 op de eigen Koerbelt tegen de laagvliegers SDC Putten en ASV Dronten. ‘Ik denk dat we de beste ploeg van de Hoofdklasse zijn, wij doen voor niemand onder’, zegt Isa. Niemand die hem op deze koude lentedag tegenspreekt. 

Barrage
De voetballiefhebbers in de regio hoeven niet te wanhopen nu HSC’21 zich voor de verandering eens niet heeft gekwalificeerd voor de barrage om het Nederlands kampioenschap bij de voetbalamateurs. Het alternatief komt dit seizoen uit Rijssen waar Excelsior’31 de titel in de Hoofdklasse C nog nauwelijks kan ontgaan. De fantastische wedstrijden tussen HSC’21 en Quick Boys liggen nog vers in het geheugen, maar Excelsior’31 tegen Quick Boys klinkt ook zo slecht nog niet…  

Kalender icoon Monday 11 April 2005 / Algemeen

Gerelateerd nieuws

Ontdek de nieuwbouw van Excelsior31

Met passie gebouwd door: Bandwerk merkenbouwers