Verslag Jannes Boerman
(www.voetbaloost.nl)
Excelsior’31 makkelijk langs Go Ahead Kampen
KAMPEN - Excelsior’31 beleefde een makkelijke middag in Kampen. Go Ahead nog lang niet zeker van lijfsbehoud, legde de Rijssenaren geen strobreed in de weg. “Het positiespel van hun was gewoon weg te snel” oordeelde trainer Raymond Schuurman na afloop, maar wat als Go Ahead vanaf het begin wat aanvallender was begonnen? Natuurlijk doet het verlies van Jurrian Zandbergen - hij is in afwachting van een operatie - bij de Kampenaren zich gelden, maar af en toe moet je roeien met de riemen die je hebt. En dat deed Go Ahead te weinig. Excelsior’31 werd het initiatief gelaten en met veel mensen achter de bal werd vervolgens geprobeerd de ruimtes klein te houden zodat er geen kansen zouden ontstaan.
Dit lukte tot de 21e minuut. Een actie van Sander ter Harmsel die de bal op het hoofd van Erwin Looms legde werd de Kampenaren teveel. De mee opgekomen Peter Scheppink behield vervolgens het overzicht en krulde de bal in de verre hoek 0-1. Voor rust kreeg Excelsior’31 nog 2 goede mogelijkheden maar Erwin Looms kopte naast en Sander ter Harmsel schoot te zacht in waardoor doelman Kees Kostwinder redding kon brengen.
Na rust tapte Go Ahead uit een ander vaatje. Trainer Schuurman bracht met Hans van Zuiden en Dennis Voortman twee nieuwe spelers en er werd meer naar voren gevoetbald. Tot 2 maal toe was een indraaiende vrije trap van Peter Opdam gevaarlijk, maar Vicente F. Hesselink wist met goed uitkomen een doelpunt te voorkomen. Dat Go Ahead wat aanvallender was betekende natuurlijk ook dat er aan de andere meer ruimte kwam. Toch duurde het tot de 76e minuut voordat Excelsior’31 profiteerde.
Looms zette zijn directe tegenstander opzij en was alleen voor Kostwinder niet zelfzuchtig. Het balletje breed op Hubert Dijk was effectiever en betekende de 0-2. Enkele minuten later dook Looms opnieuw alleen op voor de keeper en nu deed hij het zelf 0-3. De treffer leverde met name bij Go Ahead-trainer Schuurman nogal wat reacties op omdat het mogelijk buitenspel zou zijn, maar op het moment van spelen stond Looms gelijk met zijn tegenstander dus bleef het vlagsignaal van de goed opgestelde assistent-scheidsrechter terecht uit.
Met deze overwinning heeft Excelsior’31 de ploegen op plaats 3 tot en met 5 weer in het vizier. Zaak is nu om volgende week deze overwinning een goed vervolg te geven tegen Genemuiden dat met 1 punt meer de vijfde plaats bezet.
Opstelling Go Ahead Kampen:
Doel: Kees Kostwinder
Achter: Joel Harms, Arjan van Keulen, Michiel Kuipers, Wilfred v/d Kolk
Midden: Aico van Grafhorst (46. Hans van Zuiden), Andre Timmerman (67. Rik Harrewijn), Peter Opdam, Gerwin van Hierden
Voor: Iuri da Siva (46. Dennis Voortman), Harm Jan Tip
Opstelling Excelsior’31:
Doel: Vicente F. Hesselink
Achter: Hans Baan, Peter Scheppink, Erwin Leurink, John van Pijkeren
Midden: Sander ter Harmsel, Martijn Beltman, Amanuel Isa (83. Nick Hoekstra)
Voor: Maarten Dangremond, Erwin Looms, Bart Slagman (71. Hubert Dijk)