⚽ Maak kans op mooie prijzen en draag tegelijk bij aan onze club ⚽ Maak kans op mooie prijzen en draag tegelijk bij aan onze club ⚽ Maak kans op mooie prijzen en draag tegelijk bij aan onze club ⚽ Maak kans op mooie prijzen en draag tegelijk bij aan onze club ⚽ Maak kans op mooie prijzen en draag tegelijk bij aan onze club

Excelsior'31 speelt gelijk tegen koploper ACV (1-1)

Foto bij Excelsior'31 speelt gelijk tegen koploper ACV (1-1)

Excelsior'31 speelt gelijk tegen koploper ACV (1-1)

* Samenvatting Excelsior'31 TV (beelden met dank aan RTV Drenthe en RTV Oost)



* Verslag van Martin Klaassen

Excelsior’31-trainer Jos van der Veen kon tegen koploper ACV uit Assen nog niet beschikken over de geschorste Haris Memic  Hij koos voor de 5-3-2 tactiek die hij in de oefenwedstrijd van dinsdagavond tegen Longa’30 (1-2) uit had geprobeerd. Routinier Niek Davina maakte na lange afwezigheid zijn rentree, daardoor werd Dérian Reinders naar de bank verwezen. Naast hem zaten: Alister van Merlevoort (k), Matthijs Seppenwoolde, Diego Paais, Coen Vloedgraven en Simon Seppenwoolde. 

Onder toeziend oog van veel Excelsior’31-supporters in Assen had Excelsior’31 de zware opdracht om een goed resultaat bij koploper te bewerkstelligen. Dit deed het op een manier die normaalgesproken niet bij Excelsior’31 past: er werd een defensieve muur opgetrokken. 

Tegenhouden en er in balbezit snel uitkomen. In de strijd tegen degradatie en zeker tegen koploper ACV is op dit moment alles geoorloofd.

De tactiek leek zijn vruchten af te werken. Excelsior’31 kon in de 22e minuut de voorsprong vieren. Lucas van Beek kwam met een van hem bekende goede pass van achteruit. Jasper Veltkamp nam de bal goed mee en passeerde ACV-doelman Enver Spijodic.

Het spelbeeld bleef hetzelfde: Excelsior’31 had alle pionnen op de eigen helft en ACV deed er alles aan om de opgelopen schade vlot te repareren. Het kreeg daar met Gijs Jasper (minuut 32) en tweemaal Tapmahoe Sopacua kansen voor. 

De keren dat Excelsior’31-doelman Anthony van Zaltbommel in actie moest komen deed hij dat met verve.
Ook Excelsior’31 kreeg met Jasper Veltkamp tussendoor nog een mogelijkheid op de 0-2. De bedrijvige middenvelder passeerde de ACV-doelman, maar zijn schot miste richting.

De titelkandidaat ging in de tweede helft verder met het gebeuk om de rood-witte verdedigingslinie. In de 72e minuut moest Excelsior’31 toch capituleren. Uitblinker Anthony van Zaltbommel kwam in een 1 tegen 1 situatie met Giovanni Zwikstra en moest dit bekopen met een strafschop tegen.

Invaller Pascal Huser liet dit buitenkansje niet aan zich voorbijgaan. Hij schoot de bal onberispelijk in de rechterbovenhoek: 1-1.
Er volgde een spannende eindfase op het Catawiki Sportpark. ACV wilde geen punten laten liggen en ging op zoek naar de genadeklap.

Pascal Huser had 3 minuten na zijn treffer een grote kans op zijn tweede doelpunt van de wedstrijd.Vlak voor de doellijn lukte het hem niet om zijn inzet laag te houden.

Excelsior’31 kwam nog sporadisch op de helft van ACV, maar kwam 10 minuten voor tijd nog dicht bij de voorsprong. Rick Hemmink zag in een vrije trap een buitenkans. Zijn kanonskogel had net niet de juiste richting. De bal ging via de onderkant van de lat niet binnen.

Een fantastich keepende Anthony van Zaltbommel hield Excelsior’31 in de slotfase op de been. Scheidsrechter Haico Michielsen had zijn handen vol aan de slotfase en haalde vanaf de 88e minuut nog 5x een gele kaart uit zijn borstzak. 

De ploeg uit Rijssen ging met een rotgevoel het veld af. Juist op het moment dat er in de dying seconds van de extra tijd voorin een overtal was, met een uitgelezen kans om de overwinning te stelen, floot de scheidsrechter voor het eind van de wedstrijd. Het bleef bij een puntendeling. 

Excelsior’31 schiet, mede door de overwinning van ASWH tegen SteDoCo (1-0), weinig op met het behaalde punt. Aanstaande zaterdag wacht op Sportpark De Koerbelt de volgende tegenstander. Dan komt de nummer 12 van de ranglijst Harkemase Boys op bezoek. Het duel begint om 14:30 uur.

ACV Assen - Excelsior’31 1-1 (0-1)

Doelpuntenmaker:
21. Jasper Veltkamp 0-1
72. Pascal Huser 1-1 (penalty)

Arbitrage
Scheidsrechter: Haico Michielsen
Assistent-scheidsrechters:Luuk van der Brugge & Jeroen Eimers

Gele kaarten:

Alex de Jong, Jasper Veltkamp, Anthony van Zaltbommel, Dérian Reinders, Simon Seppenwoolde en Coen Vloedgraven (Excelsior’31), Luka Prljic, Steijn Strijker (ACV)

Opstellingen
ACV: Enver Spijodic, Luka Priljic, Yassine Abouzraa, Karim Bannani, Tapmahoe Sopacua, Lars Dijk (46. Pascal Huser), Steijn Strijker, Gijs Jasper, Boy Spijkerman (64. Mark Jagt), Niels Grevink (73. Aleksandar Jankovic), Giovanni Zwikstra

Excelsior '31: Anthony van Zaltbommel, Lars Nijeboer, Lucas van Beek, Niek Davina (74. Coen Vloedgraven), Alex de Jong, Vincent Schmidt, Niels Leemhuis (81. Simon Seppenwoolde), Jasper Veltkamp, Rick Hemmink, Givan Werkhoven, Steff Kaptein (81. Dérian Reinders)
 

FOTO: BENNIE DE BOER

 

Kalender icoon Sunday 9 April 2023 13:58 / Het eerste

Gerelateerd nieuws

Ontdek de nieuwbouw van Excelsior31

Met passie gebouwd door: Bandwerk merkenbouwers